Dreka

Ravioli me suxhuk dhe karrota

1.Lani dhe thani të gjitha produktet.2.Rregulloni raftin në pozicionin e sipërm dhe ngrohni paraprakisht furrën në 450 gradë.3.Vini një tenxhere të mesme me ujë të kripur të valojë.4.Vendosni një fletë pjekjeje me fletë alumini.5.Qeroni dhe ndani qepët bashkë me...

Supë brokoli me mish pule dhe pesto për shije...

1.Ngrohni vajin në një tigan dhe shtoni qepën, skuqeni butësisht për 5 minuta derisa të zbuten.2.Shtoni mishin e pulës dhe skuqeni derisa të marrë ngjyrë të lehtë.3.Shtoni patatet, lëngun e perimeve dhe shtoni piper të zi, duke e përzier...

Hamburger turk me patate të ëmbla

1.Pritini patatet e ëmbla në copa të gjata dhe të holla dhe hidhini në një fletë të madhe pjekje, me vaj ulliri, 1 lugë çaji spec djegës dhe kripë.2.Futini të piqen në 220 gradë për 20- 25 minuta.3.Në një...

Supë me spinaq dhe oriz. Pjata që ju duhet...

1.Zieni spinaqin për 2 minuta, shpëlajeni, shtrydheni dhe grijeni hollë.2.Në tenxheren ku keni shtuar lëngun e mishit shtoni edhe orizin. Lëreni të ziejnë përreth 15 minuta.3.Gjatë kësaj kohe në një tigan shkrini gjalpin dhe kaurdisni qepën të grirë hollë...

Bukë me banane dhe karota, për t’i shtuar lezetin...

1.Parangrohni furrën në 220 gradë celsius.2.Në një tas të madh shtoni miellin. Ndërkohë në një enë tjetër bashkoni bananet e shtypura, karotat, vezët, qumështin, shurupin e panjes dhe i përzieni mirë derisa të krijoni një masë homogjene.3.Tani e shtoni...

Supë peshku me perime, plot shije dhe vitamina!

1.Në fillim lajmë e pastrojmë peshkun( që zakonisht përdoret peshk i madh dhe pa shumë dhajmë) dhe e futim në një tenxhere të ziejë bashkë me degn e selinosë. 2.I lemë të zihen në zjarr të ngadaltë deri sa...

Sallatë iceberg me finok dhe misra. Një zgjedhje e...

1.Në një enë qelqi shtoni sallatën iceberg. Shtoni finokun e prerë në shirita të hollë dhe portokallin.2.Shtoni misrat, pak uthull balsamike dhe vaj ulliri.3.Në fund e servirni në pjatë dhe sipër i shtoni një lugë gjelle mustardë. 4.Shijojeni! Ruaj...

Gjellë e shpejtë me mish viçi, patate e sherebelë

1.Prisni tulin e viçit në feta të trasha e më pas në kubikë. Qëroni patatet, lajini dhe pritini në kubikë të të njëjtave përmasa me ato të mishit. 2.Në një tenxhere ngrohni 50 gr gjalpë dhe disa gjethe sherbele,...

Lakër Brukseli e pjekur në furrë me erëza

1.Ngroheni furrën në 200 gradë. 2.Pritini skajet ngjyrë kafe të lakrave të Brukselit dhe hiqni çdo gjethe të verdhë të jashtme. 3.Përzierjeni në një tas me vaj ulliri, kripë dhe piper. 4.Pastaj hidhini ato në një tigan dhe piqini...