Ëmbëlsira

Kek shtëpie me mollë dhe kanellë

1.një tas të madh rrihni vezët me sheqerin. Gradualisht shtoni gjalpin e shkrirë dhe vajin e ullirit. 2.Shtoni miellin, fryrësin, qumështin dhe e përzieni mirë me një rrahës elektrik. 3.Ndërkohë në një enë tjetër bashkoni tulin e mollëve, kanellën,...

Xhelatinë portokalli. Shoqëruese perfekte e antipastave me djathë

Perfekte si ëmbëlsirë në fund të vaktit apo për të shoqëruar djathrat, xhelatina me portokall është një recetë që bën pjesë në traditën e kulinarisë italiane dhe është një ëmbëlsirë e lehtë dhe e shijshme për t’u përgatitur me...

Fanuropita! Receta e ëmbëlsirës së njohur greke sapo erdhi

1.Në një enë kombinoni vajin, lëngun e portokallit, sheqerin. I pëzieni mirë me një mikser.2.Shtoni sodën e bukës, kanellën, karafilin, miellin, kripën. I përzieni mirë.3.Në fund shtoni frutat e thata (pra arrat dhe rrushin e thatë).4.Merrni një tavë dhe...

Të parezistueshme! Kjo është receta e gurabijeve me bajame...

1.Gjalpin të cilin e kemi të temperaturës së ambjentit e përziejmë me sheqerin pudër përreth 10 minuta sa të bëhet një masë kremoze dhe të zbardhet si marengë.2.Bajamet i vendosim në një tavë me letër kuzhine dhe i pjekim...

Hashure me fruta të thata, shegë dhe mjaltë për...

1.Lajmë grurin dhe e shtojmë në një enë të thellë. 2.Shtojmë ujin me pak kripë dhe e zjejmë në zjarr të ngadaltë për gati 1-2 orë. 3.Pasi gruri është zjerë dhe ka trashur ujin e largojmë nga zjarri dhe...

Ëmbëlsira e ditës: Muffins me mjaltë dhe kanellë

1.Parangrohni furrën në 180 gradë celsius. 2.Në një enë bashkoni miellin, pluhurin pjekës, sodën, kanellën, kripën dhe sheqerin. I përzieni mirë. 3.Në një enë tjetër kombinoni gjalpin e shkrirë, qumështin, mjaltin, vaniljen, vezët dhe bananet. I përzieni mirë derisa...

Pa miell dhe vetëm 4 përbërës, kjo është ëmbëlsira...

Në një enë hidhni vezët, shtoni sheqerin dhe lëkurën e portokallit dhe përzijini mirë sa të tretet sheqeri. Më pas shtoni kosin dhe niseshtenë deri sa përzierja të njëtrajtësohet. Hidheni masën në një tavë dhe piqeni në 180 gradë...

Ja receta e ballokumes, traditë e qytetit të Elbasanit

1.Në një enë të madhe hidhet sheqeri dhe gjalpi i shkrirë. 2.Përzihet me një luge druri 30 minuta derisa masa të bëhet kremoze. 3.Më pas shtojmë një vezë dhe vijojmë përzierjen. Shtojmë vezën e dytë dhe vijojmë përzierjen me...

“Angel cake”, receta amerikane e ëmbëlsirës me të bardha...

‘Angel cake’ është një ëmbëlsirë me origjinë amerikane shumë e njohur, karakteristika kryesore e së cilës është përgatitja vetëm me të bardha vezësh, pa vaj ose gjalpë. Një tortë e butë, e lehtë dhe një ide e mirë për...