Pije

Si të bëni dhe konservoni lëng domatesh në shtëpi

Lani, thani dhe hiqni copat e këqija nga domatet.Pritini në seksione të vogla.Në një tenxhere të madhe, shtoni domate dhe shumë pak ujë (së paku 1 gotë).Lërini të zihen.Pasi të zihen vendosni një kullesë për të hequr farat dhe...

10 pijet me zero kalori për të shoqëruar dietën...

Nëse jeni duke ndjekur një dietë pa karbohidrate, mund të jeni duke pyetur veten se çfarë mund të pini përveç ujit. Megjithëse uji është zgjedhja më e shëndetshme sepse është pa kalori, karbohidrate apo sheqerna të shtuar mund të...

Si të bëjmë “Frose” në shtëpi, një nga pijet...

Derdhni shishen e rose në një enë të thellë dhe vendoseni me kujdes në frigorifer gjatë natës. Të nesërmen, përzieni luleshtrydhet me sheqerin dhe lini të pushojnë për 30 minuta derisa luleshtrydhet të fillojnë të lëshojnë lëngun e tyre....