20-30 min

Supë brokoli me mish pule dhe pesto për shije...

1.Ngrohni vajin në një tigan dhe shtoni qepën, skuqeni butësisht për 5 minuta derisa të zbuten.2.Shtoni mishin e pulës dhe skuqeni derisa të marrë ngjyrë të lehtë.3.Shtoni patatet, lëngun e perimeve dhe shtoni piper të zi, duke e përzier...

Supë peshku me perime, plot shije dhe vitamina!

1.Në fillim lajmë e pastrojmë peshkun( që zakonisht përdoret peshk i madh dhe pa shumë dhajmë) dhe e futim në një tenxhere të ziejë bashkë me degn e selinosë. 2.I lemë të zihen në zjarr të ngadaltë deri sa...

Pica të shpejta për mëngjes me spinaq, domate e...

1.Parangrohni furrën në 200 gradë celsius. 2.Merrni një tavë me madhësi mesatare dhe shtroni në të një letër pjekjeje. 3.Në një tas me madhësi mesatare kombinoni miellin, pluhurin pjekës, kripën dhe i përzieni mirë. 4.Shtoni kosin dhe i trazoni...

Kjo supë krem me patate të purpurt duhet të...

1.Qëroni dhe prisni patatet e ëmbla.2.Pritini perimet e mbetura dhe shtojini në një tenxhere.3.Më tej shtoni supën e pulës, kripë dhe specin e kuq dhe përziejini.4.Mbulojeni tenxheren dhe lërini të ziejnë për 30min.5.Hidheni supën pasi është ftohur në blendër...

Speca të mbushur me djathë të skuqur në tigan

1.Merrini specat, lajini dhe pastrojini, pastaj i vendosni në furrë për pjekje. 2.Pas pjekjes hiqjuni lëvoret dhe lerini të pushojnë. 3.Ndërkohë merrni djathin vendoseni në një enë dhe shtoni vezët, koperin, kripën, piperin e zi dhe përzijini mirë. 4.Merrni...

Vezë të pjekura me bizele dhe bacon

1.Merrni 50 gr bacon të prerë në kuba dhe skuqeni në një tigan jongjitës me pak vaj. Shtoni një qepë të freskët të grirë imët dhe 150 gr bizele, gatuajini për 3-4 minuta dhe rregullojini me kripë e piper....

Një pjatë e parezistueshme: Rizoto me proshutë dhe kërpudha

1.Nxehni vajin në një tigan të thellë dhe gatuani qepën dhe proshutën për 5 minuta që të zbuten. 2.Shtoni kërpudhat dhe gatuajini për 5 minuta të tjera derisa të fillojnë të lëshojnë lëngjet e tyre. 3.Shtoni orizin dhe gatuajeni...

Supë speciale me quinoa dhe domate

1.Gatuani quinoa sipas udhëzimeve të paketimit. 2.Në tigan ngrohni gjalpin dhe vajin. 3.Shtoni specat, hudhrat dhe farat e koprës. 4.Gatuajeni 4 – 6 minuta, ose derisa perimet të fillojnë të zbuten, duke i trazuar herë pas here. 5.Shtoni domatet...

Tavë me vezë, karrota dhe brokoli, një drekë plot...

1.Ndezim furrën në temperaturën 180° C. 2.Në një tenxhere me ujë të valuar me kripë, ziejmë për 15 minuta bizelet. I kullojmë dhe i hedhim menjëherë në një tas me ujë e akull, që të mos humbin ngjyrën jeshile....