20-30 min

Fasule të kuqe, misra dhe avokado për një sallatë...

1.Në një tas bashkoni fasulet, misrat, domatet e prera përgjysmë , qepën dhe gjysmën e majdanozit. 2.Sipër shtoni salcën dhe në fund avokadon e prerë në kubik të vegjël. 3.E përzieni mirë sallatën dhe koha për ta shijuar në...

Super e shëndetshme, perime të pjekura me gjoks pule!

1.Në fillim lani e pastroni perimet. 2.Pastaj pritini sipas dëshirës të gjitha me rrallë. 3.Vendosni në tavën që do ti piqni sipas radhës së dëshiruar. 4.Hidhuni sipër vaj, kripë, spec të kuq ose erëza të tjera sipas dëshirës. 5.Ndërkohë...

Rizoto me panxhar, nuk do t’i rezistoni!

1..Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën e grirë imët. 2.Shtoni orizin dhe e trazoni. Shtoni më pas lëngun e perimeve dhe e lini rizoton të ziejë në temperaturë mesatare. 3.Ndërkohë që keni zierë panxharin, e kaloni në...

Spageti me kërpudha dhe domate të thara, për shijen...

1.Si fillim gatuani spagetit sipas udhëzimeve të paketimit. 2.Ndërkohë që gatuhen spagetit, në një tigan hidhni vajin, kërpudhat dhe gjalpin të gatuhen për rreth 7 minuta. 3.Shtoni më pas hudhër, kripë dhe piper dhe gatuajini për 1 minutë më...

Patate të ëmbla të pjekura me djathë parmixhano

1.Lani mirë, thani dhe prisni përgjysmë patatet. 2.I vendosni patatet në një tas të madh dhe sipër i shtoni të gjithë përbërësit. 3.I përzieni mirë me dorë në mënyrë që të marinohen siç duhet. 4.Merrni një tavë, shtroni një...

Që familja juaj ta shijojë pafund, sot gatuani këtë...

1.Në një tenxhere hedhim pak vaj ulliri dhe shtojmë hudhrën dhe xhinxherin e ndarë në copa.2.Pastaj hedhim fileton të cilën e kemi prerë më parë.I lemë të skuqen për 5 minuta.3.Shtojmë kripë, piper, trumzë dhe pak borzilok të thatë.4.Shtojmë...

Kjo supë krem me lulelakër dhe vaj tartufi është...

1.Në një tenxhere shtoni lulelakrën, patatet, qepën, thelpin e hudhrës të grira, supën e pulës, kripën dhe piperin. 2.Mbulojeni dhe lëreni të ziejë për 30 minuta. 3.Shtoni perimet e ziera në një blender bashkë me djathin parmixhano dhe përziejeni...

Pulë në tigan që të lëpini gishtat!

1.Si fillim lani mishin dhe kullojeni. Hidheni në një tigan me pak vaj ulliri dhe shtoni qepën e karotat e prera hollë. 2.Më pas shtoni hudhrat, kripë, piper e erëza dhe lërini të skuqen për pak. 3.Më pas shtoni...

Pa miell dhe vetëm 4 përbërës, kjo është ëmbëlsira...

Në një enë hidhni vezët, shtoni sheqerin dhe lëkurën e portokallit dhe përzijini mirë sa të tretet sheqeri. Më pas shtoni kosin dhe niseshtenë deri sa përzierja të njëtrajtësohet. Hidheni masën në një tavë dhe piqeni në 180 gradë...