30-60 min

Si në Korçë: Receta speciale e lakrorit me qepë...

1.Për mbushjen, skuqim qepën në një tigan me vaj deri sa të zbutet. 2.Shtojmë domaten dhe e gatuajmë për rreth 30 minuta në zjarr të ulët. Gjatë gatimit mund të shtojmë pak ujë. 3.Për petët: Zëmë brumin me ujë...

Tiramisu me tortë sfungjer, receta që ju duhet sot

1.Rrihni kremin e djathit me sheqerin deri sa të bëhet masa homogjene. 2.Shtoni kremin e ëmbëlsirave dhe rriheni derisa kremi të jetë i ngurtë. 3.Mbajeni në frigorifer deri sa të jetë gati për përdorim, është më lehtë për tu...

Supë pule me oriz jasemini dhe pluhur kerri

1.Kombinojeni mishin e pulës, karrotat, fletën e dafinës dhe një majë luge kripë në një tigan të mesëm. 2.Shtoni 3 gota supë dhe vendoseni të zihet në ngrohje të ulët, rreth 20 minuta. 3.Ndërkohë, ngrohni gjalpin në një tigan...

Mish pule me oriz lulelakre dhe fasule të zeza

1.Në një enë kombinoni orizin e lulelakrës dhe ujë të freskët, pastaj mbulojeni enën dhe futeni në mikrovalë me nxehtësi të lartë për 6 minuta. 2.Ndërkohë, mishin e pulës lyejeni me vaj ulliri dhe shtoni kripë dhe piper. 3.Futeni...

Rizoto me lakër të kuqe siç nuk e keni...

1.Përzijeni lakrën me pak vaj ulliri për rreth 15 min deri sa të zbutet . 2.Më pas ,kalojeni në mikser që të bëhet si krem. 3.Përzijeni qepën me 1 lugë gjalpë sa të zbutet, shtoni orizin dhe gatuajeni për...

Plot shije! Biskota me boronica dhe lëkurë portokalli

Ngroheni furrën në 165 gradë dhe vendosni një tavë me letër kuzhine. Rrihni gjalpin dhe sheqerin së bashku në një tas derisa përzierja të bëhet kremoze. Shtoni vezët, lëkurën e portokallit, ekstraktin e portokallit dhe ekstraktin e bajameve.  Bashkoni...

Supë me patate të pjekura dhe qumësht, shija është...

1.Vendosni proshutën në një tigan të madh dhe të thellë. Gatuajini në zjarr mesatar derisa të skuqen. Kullojeni, copëtojeni dhe lëreni mënjanë. 2. Në një tenxhere ose tavë , shkrini margarinën në nxehtësi mesatare dhe shtoni miellin derisa të...

Pene me karkaleca dhe domate, shija që duhet të...

Merrni një tenxhere të madhe me ujë të kripur lehtë. Shtoni makaronat dhe gatuajini për 8 deri në 10 minuta ose derisa të jenë al dente dhe më pas kullojini. Nxehim vajin në një tigan në nxehtësi mesatare. Shtojmë...

Me pak kalori dhe tepër e shijshme, kjo është...

Vendosni ujin të ziejë, shtojini kripë, shtoni miellin e misrit dhe përziejini në mënyrë që të evitoni formimin e kokrrizave derisa masa të ketë arritur konsistencën e dëshiruar. Vendoseni brumin në një plan pune ku keni shtruar letër furre,...