30-60 min

Ëmbëlsirë trëndafil sipas recetës së Lirijes

Si fillim përgatisim brumin me përbëresit për brumin dhe në fund i shtojmë arrat e bluara. E ndajmë brumin në toptha të vegjël dhe i shtrijmë në peta. Pas kësaj petat i bëjmë role dhe i vendosim njëra pas...

Gjoks pule i gatuar me kërpudha dhe patate të...

1.Ngroheni furrën në 250 gradë. 2.Mbuloni patatet me ujë të ftohtë në një tenxhere dhe kriposni ujin. 3.Vijeni tenxheren mbi ngrohjen mesatare dhe lereni rreth 8 minuta, pastaj vendoseni mënjanë. 4.Hidhni gjethet e rozmarinës, hudhrat, 2 lugë çaji kripë...

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë, ëmbëlsira...

1.Në një enë hidhni dy kokrrat e mollëve të prera hollë. 2.Njomini me lëngun e limonit dhe i hidhni sheqerin përsipër. 3.Ndërkohë zbutni rrushin e thatë në pak ujë të vakët. 4.Kullojeni dhe bashkojeni me arrat dhe bajamet e...

Bisktota me krem tartari dhe kanellë, ideale për ditët...

1.Ngroheni furrën në 180 gradë. 2.Vendosni 2 pllaka të mëdha pjekjeje me letër pergamene. 3.Në një tas të mesëm, futeni së bashku miellin, kremin e tartrës, sodën e pjekjes dhe kripën. 4.Në një tas të veçantë duke përdorur një...

Një mënyrë e thjeshtë dhe e shijshme për të...

1.Shkrini gjalpin në një tenxhere të madhe mbi nxehtësi mesatare. 2.Hidhni brenda qepën dhe preshin të copëtuar dhe skuqini pak sa të zbuten. 3.Më pas shtoni ujë në tenxhere bashkë me patatet, karrotat, shpargujt dhe orizin. 4.Shtoni kripën dhe...

Biftek me me karrota dhe patate për një super...

Në një tas të madh, bashkoni miellin me pak kripë dhe piper. Shtoni mishin në miell, duke e përzier për të veshur secilën copë. Në një tenxhere të madhe, ngrohni 2 lugë vaj perimesh në nxehtësi mesatare. Në grupe,...

Këtë rizoto me karrota do ta adhuroni familjarisht!

1.Si fillim vendosim brodon të nxehet. Qërojmë karotat dhe i presim në shirita. Presim dhe qepën e njomë në feta të holla. Në një tigan shkrijmë gjalpin, shtojmë qepën dhe karotat. Shtojmë një garuzhde brodo dhe e lëmë për...

Tortë me karrota dhe rrush të thatë, shija e...

Nxehni furrën në 180 gradë C.Në një tavë hidhni pak vaj dhe vendosni letër pergamenë pjekjeje.Vendosni sheqerin, vajin e lulediellit dhe vezët në një tas të madh përzierjeje. Përzieni lehtë me një lugë druri. Shtoni karrota, rrush të thatë...

Biskota me dhallë dhe suxhuk për një shije ndryshe

Në një tigan të madh, ngrohni vajin e ullirit në nxehtësi mesatare. Shtoni suxhukun duke e copëtuar në copa të vogla me një lugë dhe lëreni deri sa të marrë ngjyrë.  Hiqni suxhukun nga tigani dhe lërini mënjanë në...