30-60 min

Patate me limon në furrë sipas kuzhinës greke

Nxehni furrën në 200 ° C. Qëroni patatet  në feta. Vendosini në një tavë pjekje të madhe, të thellë,më pas shtoni vaj ulliri. Marinojini me kripë, piper dhe rigon. Kombinoni lëngun e pulës me lëng limoni dhe hudhër dhe...

Rizoto me mollë. Recetë e bukur, plot ngjyra, perfekte...

1.Përgatisni brodon ose vendoseni të nxehet nëse e keni gati dhe vendosni të shkrihet në të shafrani e curry. 2.Prisni imët qepën. 3.Shkrini gjalpin në një tenxhere dhe skuqni lehtë qepën në nxehtësi të ulët duke i shtuar nga...

Spageti me gjizë, spinaq dhe arrëmyshk

1.Si fillim vendosni një tenxhere me ujë dhe në momentin që uji vlon, hidhni kripë. 2.Ndërkohë, lajeni mirë spinaqin dhe thajini me letër kuzhine. 3.Vendosni një tigan në zjarr dhe hidhini vaj ulliri ekstra të virgjër. 4.Më pas shtojini...

Pasta me rukola dhe bizele

1.Në ujin e vluar hidhni makaronat dhe i gatuani për rreth 10 minuta, sipas udhëzimeve të pakos. 2.Tre minuta para se të hiqni makaronat, shtoni bizelet e ngrira në të njëjtën tenxhere dhe prisni derisa të zbuten. 3.Ndërkohë, vendosni...

E keni provuar kekun Margarita? Ja tek e keni...

1.Ngrohni furrën në 170 gradë dhe lyeni me vaj 2 tigan të rrumbullakët. 2.Vendosni në fund letër pergamenë dhe lyejeni me pak vaj. 3.Në një tas të mesëm, rrihni së bashku miellin e bajames, miellin e arrës së kokosit,...

Receta e salcës perfekte për në sallatë, mish apo...

1.Në një tas me madhësi mesatare bashkoni të gjithë përbërësit dhe i përzieni mirë. 2.E kaloni masën në një kavanoz qelqi dhe e ruani në frigorifer për disa orë. 3.Shijojeni salcën sipër mishit, pjatave tuaja të preferuara, por edhe...

Mish pule me brokoli dhe karrota për një vakt...

1.Shkrini gjalpin në tigan jo ngjitës në nxehtësi mesatare. 2.Marinoni mishin e pulës me kripë dhe piper. 3.Gatuajeni pulën në gjalpë 15 – 20 minuta, duke e kthyer një herë, derisa lëngu të mos jetë më rozë kur të...

Kek me limon, ëmbëlsira e shijshme që do t’ju...

1.Ndezim furrën në 170 gradë. 2.Në një tas përziejmë kosin, vaniljen, lëngun dhe lëkurën e grirë të limonit dhe kripën. 3.Duke e përzierë shtojmë ngadalë miellin dhe fryrësin. Në fund shtojmë gjalpin. 4.Hedhim brumin te tava e lyer më...

Patate dumplings. Recetë tradicionale që vjen nga Irlanda

1.Hiquni koren fetave të bukës dhe vendosini në një tas me ujë të ftohtë. 2.Ndërkohë qëroni qepën dhe grijeni imët, merrni majdanozin, lajeni, thajeni dhe grijeni dhe atë. 3.Qëroni patatet, lajini dhe grijini me një grirëse patatesh. Pastaj kalojini...