60 min +

Troftë me arra, për një shije të parezistueshme!

Qepën grijeni imët dhe skuqeni me vaj në tigan të nxehtë. Arrat grijini imët ose shtypini. Pasi të jetë zbutur qepa, shtoni arrat e më pas piperin e kuq dhe përziejini të gjitha bashkë. Pasi të jetë fërguar qepa,...

Supë me pure kungulli për një vakt me shumë...

Ngrohni lëngun e pulës lëshoni kripën, kungullin, qepën, trumzën, hudhrën dhe kokrrat e piperit. Më pas mbulojeni me kapak dhe ulni temperaturën dhe ziejini për 30 minuta. Me anë të blenderit vazhdoni procesin e bluarjes së supës. Ktheni në...

Një recetë salmoni nuk ka qenë kurrë kaq e...

Rregulloni me kripë, piper dhe hudhër filetot e salmoni. Në një tas të vogël, përzieni së bashku salcën e sojës, sheqerin kafe, ujin dhe vajin vegjetal derisa të tretet sheqeri. Vendosni filetot e salmonit në një qese të madhe...

Një recetë e thjeshtë për darkë, lulelakër Gnocchi me...

1 Ngroheni furrën në 425 gradë F(220 gradë celsius). Ndani patatet dhe vendosini në një fletë pjekjeje. Piqni me kujdes për 45 minuta dhe kur patatet të jenë aq të ftohta sa të merren i kalojmë në një tas...

Keni ende kunguj nga Halloween? Kjo është buka perfekte...

Hapi 1/Ngroheni furrën në 375 gradë F (190 gradë C). Hapi 2/ Vendosni rrush të thatë në një tas dhe lëshoni  ujë të ngrohtë për ta mbuluar 1 cm. Lëreni të pushojë derisa rrushi i thatë të fryhet dhe...

Petë me kungull, tava fantastike e vjeshtës!

Si fillim, përgatisim brumin, duke hedhur në një tas të madh miellin. Pasi bëjmë një gropë në mesin e miellit hedhim kripën, sodën dhe i përzjejmë me dorë ndërsa nisim të shtojmë ujë të vakët derisa brumi të krijohet...

Si të bëni vetë petë sfoliate

Përgatitja Për të përgatitur petët sfoliatë si fillim përgatisni brumin. Në një gotë të vogël tresni kripën në sasinë e ujit të nevojitur. Miellin hidheni në një tas dhe shtoni ujin me kripën. Duhet ta punoni derisa brumi të...

Sarma me gjethe spinaqi është receta që familja juaj...

Në një tigan vendosim qepët e coptuara, mishin e bluar, orizin, kripën dhe piperin e zi, i skuqim për 5 minuta dhe shtojmë piperin e kuq. Vazhdojmë i skuqim edhe për 2 minuta të tjera. Marrim gjethet e spinaqit...

Bishtaja të ziera me proshutë për një shije ndryshe

Vendosni proshutën në një tigan të vogël dhe gatuajeni mbi nxehtësi mesatare duke e kthyer herë pas here, derisa të gatuhet 3 – 5 minuta. Vendosni supën e pulës, bishtajat,  qepën, uthullën, sheqerin, hudhrën, specin e zi dhe kripën...