Sugjerojmë:

Kek me fruta pylli, një mrekulli e kuzhinës

Ingredientët

  • 1/3 filxhan gjalpë ose margarinë
  • 1/2 filxhan sheqer
  • 1 qese me manaferra të përziera të ngrira (manaferrat, luleshtrydhe, boronica)
  • 1 1/3 gota miell
  • 1 filxhan sheqer
  • 2/3 filxhan qumësht
  • 1 lugë çaji pluhur pjekje
  • 1lugë çaji vanilje
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 1 vezë

Udhëzimet

1

Ngroheni furrë në 160 gradë.

2

Në një tavë katrore hidhni gjapin dhe futeni në furrë rreth 2 minuta ose derisa të shkrihet.

3

Shtoni gjysmën e filxhanit me sheqer mbi gjalpë të shkrirë.

4

Hidhni manaferrat me lugë në mënyrë të barabartë mbi përzierjen e sheqerit.

5

Në një tas të mesëm, hidhni përbërësit e mbetur dhe miksjojini me mikser elektrik në shpejtësi të ulët 30 sekonda.

6

Hidheni brumin e përgatitur mbi manaferrat.

7

Piqeni rreth 50 minuta ose derisa krujtësja e dhëmbëve të dalë i pastër.

8

Hiqeni nga furra, kthejeni përmbys tavën dhe nxirrni kekun e pjekur.

9

Shërbejeni të ngrohtë.

Leave a Reply