Kjo sallatë e ngrohtë patatesh me mustardë do ju pëlqejë pa masë!

500 gram patate
1 qepë e thatë
2 lugë majdanoz
1/2 filxhan çaji me vaj ullliri
1 lugë gjelle mustardë
Leng limoni
Lëkurë e grirë e një limoni ( të plotë)
1 degë selino
Kripë e piper

1.Fillimisht ziejmë patatet se bashku me lëkurën. Më pas i presim në pjesë të vogla (pa ia hequr lëkurën).

2.Në një blender, hedhim lëngun e limonit, selinon, qepën, lëkurën e grirë të limonit dhe mustardën. Në fund shtojmë majdanozin.

3.Masën e krijuar e hedhim sipër patateve të ziera dhe e servirim të ngrohtë.

4.Ju bëftë mirë!

Lini një koment