Ja sallata me ton që do i japë shije vakteve tuaja

Veshtiresia
E thjeshtë
Gati për:
10 minuta
Koha gatimit
10 minuta
Sugjerohet për:
2 persona
Kalori:
217
141 gram ton
⅓ filxhan çaji me boronicë të thatë
një mollë e ëmbël, e prerë në katër copa
2 lugë majonezë
1 qepë jeshile, e copëtuar
Kripë
piper i zi i bluar
4 gota spinaq i freskët i copëtuar

  1. Përzieni në një tas tonin, boronicat, mollën, majonezën, qepën jeshile, kripën dhe piperin e zi.

2. Përbërjen vendoseni në frigoriger për një orë.

3. Në dy pjata vendosni 2 gota spinaq në secilën.

4. Sipër spinaqit shtoni gjysmën e sallatës me ton.

Komento