Krustel me kërpudha, proshutë dhe spinaq për një mëngjes të shëndetshëm

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
50 min
Koha gatimit
10 min
Sugjerohet për:
3 persona
Kalori:
260
1 filxhan qepë të copëtuara
1 filxhan me kërpudha të freskëta me feta
1 lugë gjelle vaj vegjetal
1 pako spinaq të ngrirë të copëtuar, të shkrirë dhe të drenazhuar mirë
2 - 3 copa proshutë
5 vezë të mëdha
3 gota djathë Monterey Jack
1/8 lugë çaji piper

Në një tigan të madh, hidhni qepët dhe kërpudhat në vaj deri sa të skuqen.

Shtoni spinaqin dhe proshutën dhe gatuajini.

Lereni të ftohet dhe rrihni vezët, duke u shtuar ngadalë pak djathë.

Shtoni në përzierje spinaq dhe piper dhe përzijini.

Përhapeni në mënyrë të barabartë përzierjen në tigan dhe piqini në 350 °C për 40-45 minuta.

Komento