Lakër Brukseli e pjekur në furrë me erëza

Lakra Brukseli
1/2 lugë çaji piper i zi
3/4 lugë çaji kripë
3 lugë vaj ulliri

1.Ngroheni furrën në 200 gradë.
2.Pritini skajet ngjyrë kafe të lakrave të Brukselit dhe hiqni çdo gjethe të verdhë të jashtme.
3.Përzierjeni në një tas me vaj ulliri, kripë dhe piper.
4.Pastaj hidhini ato në një tigan dhe piqini për 35 deri në 40 minuta.
5.Kthejini lakrat nga të dyja anët deri sa të piqen.
6.Hidhuni sipër kripë e piper dhe shërbejini menjëherë.

Lini një koment