Lëngu jeshil që djeg yndyrën në bark. E përshtatshme për çdo shije!

Lëngu jeshil që djeg yndyrën në bark. E përshtatshme për çdo shije!

Persona: 2
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Ky lëng jeshil përgatitet kollaj dhe do të të ndihmojë për të humbur yndyrën abdominale, që njihet edhe si yndyra në bark. Konsumohet një gotë çdo ditë, para se të flini...

Ingredientët

  • 1 kastravec
  • 1 tufë majdanoz
  • 1 lugë gjelle lëng (ose xhel) aloe vera
  • 1/2 gotë ujë
  • 1 limon
  • 1 lugë gjelle uthull molle

Udhëzimet

1

Në një blender kombinoni gjithë përbërësit dhe i përzieni mirë.

2

Lëngun e formuar e shërbeni në një gotë dhe e konsumoni çdo darkë para se të flini.

3

Rekomandohet ta praktikoni deri në një muaj dhe më pas të bëni pushim.

Lini një koment