Maska e mbrëmjes për një fytyrë të pastër, të butë dhe të lëmuar!

Kafeja është një eksfoliant natyral i shkëlqyer për heqjen e qelizave të vdekura të lëkurës. Stimulon prodhimin e kolagjenit dhe vepron si një anti-inflamator. Pas një maske relaksuese me kafe, lëkura në qafë dhe fytyrë do të jetë e butë, e pastër dhe e lëmuar.

Do t’ju duhet:

  •  150 gram kafe
  • 1 gotë sheqer kafe
  • 3 lugë gjelle vaj ulliri
  • 2 lugë gjelle mjaltë

Si ta përgatisni:
Përziejini të gjithë elementët në një enë dhe sigurohuni që maska të mos jetë shumë e trashë.

5 Homemade Recipes With Coffee to Awaken Your Natural Beauty

Si ta përdorni:

  • Aplikoni një shtresë të maskës në të gjithë fytyrën dhe qafën. Ndërsa veproni kështu, shfrytëzoni rastin të masazhoni lëkurën.
  • Lëreni maskën derisa të thahet dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.
  • Mbajeni enën të mbyllur mirë në frigorifer, në mënyrë që të mund ta aplikoni maskën një herë në javë.

Lini një koment