Maska me vezë që i rikthen shkëlqimin flokëve tuaj dhe parandalon rënien e tyre

Vezët janë të pasura me vitamina dhe lëndë ushqyese. Vezët përmbajnë proteina, hekur, vitaminë A, B dhe D. Përmbajtja e tyre është jashtëzakonisht e shëndetshme për flokët pasi nxisin rritjen e tyre dhe parandalojnë rënien falë vitaminave A dhe D.

Image result for egg hair mask

Kjo maskë është e shkëlqyer për çdo lloj floku.

Çfarë duhet të bëni:

  • Përzieni një filxhan qumësht, dy lugë  gjelle lëng limoni, dy lugë gjelle vaj ulliri dhe një vezë.
  •  Pas përzierjes së përbërësve aplikojeni maskën në të gjithë gjatësinë e flokut.
  • Lëreni për 15 minuta dhe më pas lajini flokët si zakonisht.
  • Nëse flokët tuaj kanë tendencën të vajosen përdorni vetëm të bardhën e vezës./neps.al 

Lini një koment