Me limon dhe boronica, receta e këtij keku do ju rrëmbejë zemrat!

¾ filxhan me qumësht
3/4 filxhan me sheqer
2 lugë gjelle ekstrakt vaniljeje
3 lugë gjelle vaj ulliri
½ filxhan me kos
½ lëkura dhe lëngu i limonit
Përbërësit e thatë:
2 gota miell
1 lugë kafe sodë pjekjeje
1 lugë kafe pluhur pjekës
1 filxhan me boronica

1.Parangrohni furrën në 180 gradë celsius. Në një enë bashkoni të gjithë përbërësit jo të thatë dhe i përzieni mirë derisa të krijoni një masë homogjene.

2.Në një enë tjetër bashkoni të gjithë përbërësit e thatë, përveç boronicave. I punoni mirë dhe më pas i bashkoni të dyja masat.

3.E vendosni në një formë keku dhe sipër i shtoni boronicat, por jo të gjitha.

4.Disa i ruani për dekor në fund.

5.E lyeni sipërfaqen me pak gjalpë dhe e fusni në furrë për 50 minuta, ose derisa kunja e dhëmbëve të dalë krejtësisht e pastër.

6.Lëreni të ftohet plotësisht, para se ta prisni në feta.

7.Ju bëftë mirë!

Lini një koment