Mëngjes plot fibra: Petulla me djathë dhe barishte

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
10 min
Koha gatimit
15 min
Sugjerohet për:
5 persona
Kalori:
230
1 gotë kos
200 gram djathë
2 qepë të grira imët
1 tufë koper
1 tufë majdanoz
1 tufë nenexhik
1 tufë çikore
200 gram miell
Sodë

1.Në në një enë bashkoni miellin, kosin, qepën dhe djathin. Trazojini mirë dhe shtoni sodën e barishtet e tjera.

2.Punojeni mirë masën dhe fomoni disa toptha të vegjël me madhësi sipas dëshirës.

3.I skuqni në një tigan me vaj të nxhehur më parë dhe i lini për disa minuta të ftohen.

4.Ju bëfshin mirë!

Komento