Mjaft shpenzuat para për detergjentë! Ja si t’i bëni xixë enët tuaja me sodë buke

Nëse keni një lavastovilje në shtëpi dhe mendoni se keni shpenzuar shumë para për detergjent, Neps ju sugjeron më poshtë një mënyrë shumë ekonomike për të larë enët tuaja. Për këtë ju vjen në ndihmë soda e bukës!

r të bërë disa tableta prej sode, juve do ju nevojiten:

  • 1 lugë gjelle me sodë buke
  • ½ filxhan me kripë
  • 1/3 filxhan me acid limoni

Udhëzime:

  • Bashkoni të gjithë përbërësit në një enë dhe shtoni dy lugë gjelle nga detergjenti i enëve. I trazoni mirë dhe i lini të qendrojnë për 2 orë.
  • Kur masa ndalon së rrituri vëllimin, e fusni masën në tableta prej silikoni dhe i lini të thahen.

12 Terrific Uses for Baking Soda Few of Us Know About

Lini një koment