Mollë të pjekura me gjalpë, shije mbresëlënëse!

Mollë të pjekura me gjalpë, shije mbresëlënëse!

Persona: 2
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 15 minuta

Ingredientët

  • 2 mollë të mëdha
  • 2 lugë gjelle gjalpë
  • Kanellë
  • 2 gota ujë

Udhëzimet

1

Lani mirë mollët dhe u hiqni pjesën e farave, me një thikë specifike.

2

Hapsirën boshe e mbushni me gjalpë.

3

Merrni një tavë dhe vendosni mollët. Sipër tyre shtoni kanellë, ndërsa tek tava shtoni ujin.

4

I fusni mollët në furrë për 15 minuta në temperaturë 180 gradë.

5

Pasi mollët të jenë pjekur, i nxirrni dhe i prisni në feta feta. Shërbejini menjëherë dhe i shijoni. Ju bëftë mirë!

Lini një koment