Në këtë kohë pandemie mjekësia sugjeron këtë metodë natyrale për forcimin e imunitetit

Nëse në shtëpi keni mjaltë e hudhra, mos e mendo këtë gjë dy herë!

Në një enë qelqi shtoni 3-4 lugë gjelle mjaltë. Shtoni gjithashtu 3-4 thelpi hudhra të qëruara. Mbylleni kavanozin dhe ditën e nesërme filloni të konsumoni 1 thelpi hudhër në stomak bosh.

Kjo metodë do ju ndihmojë sepse: 

  1. Ul presionin e gjakut
  2. Lufton gripin dhe të ftohtin
  3. Përmirëson tretjen
  4. Forcon sistemin imunitar
  5. Detoksikon trupin duke larguar toksinat e dëmshme/

Lini një koment