Si t’i shmangni nxirjen e patateve dhe karrotave pasi i qëroni!

Besoj se edhe ju e keni problem nxirjen e shpejtë të patateve apo karrotave të qëruara, të cilat nuk durojnë aspak.
Por kjo metodë do t’ju shpëtojë nga kjo gjë:

1.Pasi i keni qëruar patatet dhe karrotat futini në ujë të ftohtë.
2.Shtoni disa pika limoni për të rritur qëndrueshmërinë e tyre.
3.Pas kësaj përzierje ju do i keni të freskëta për gatim edhe pas disa orëve, patatet dhe karrotat.

Lini një koment