Një mesvakt i ëmbël me fruta pylli dhe qumësht nuk refuzohet kurrë!

Ingredientët

  • 2 gota boronica
  • 1 filxhan manaferra
  • 1 filxhan mjedra
  • 1/2 filxhan luleshtrydhe
  • 1/2 filxho fiq
  • 1 pako çokollatë e zezë
  • 1/4 filxhan fruta të thata
  • Kanellë
  • 1 filxhan qumësht

Udhëzimet

1

Ngroheni furrën në 170 gradë C.

2

Në një fletë të madhe pjekje derdhni të gjitha frutat me një copë kanellë dhe pak kripë.

3

Përzijeni që të krijohet një masë homogjene.

4

Piqini për 20 minuta ose derisa sheqernat fillojnë të lirohen nga frutat.

5

Hiqini nga furrën dhe spërkatni me çokollatë të errët në krye.

6

Ngrohja e frutave do të fillojë ta shkrijë dhe t'i ngrohë të dyja.

7

Shërbejeni në një tas të vogël me qumështin në krye sipas dëshirës.

Lini një koment