Nuk e keni provuar kurrë, por ky koktejl me vezë dhe rum është kaq special

Të verdhat dhe të bardhët e vezëve (6 kokrra)
1 filxhan sheqer
1 masë krem
1/2 gotë qumësht
Rum "Jamaica"

1.Ndani veç e veç të verdhat dhe të bardhët e 6 vezëve.

2.Shtoni 1gjysmë filxhani sheqer tek të verdhat e vezëve.

3.Pastaj hidhni gjysmën e filxhanit me sheqer tek të bardhat e vezëve, pasi t’i keni rrahur ato.

4.Përzieni të bardhat e vezëve dhe të verdhat dhe shtoni masën e kremit dhe të qumështit.

5.Me pas shtoni dhe Rum Jamaica e përziejini.

Lini një koment