Për një shëndet të mirë, zgjidh kekun me tërshërë!

500 gram tërshërë
1 filxhan çaji fruta të thata
1 mollë jeshile
2 lugë gjelle mjaltë
2 lugë gjelle kakao
1 lugë çaji pluhur pjekës
1 lugë çaji kanellë
3 filxhan qumësht
1 bustinë vanilje
½ lugë çaji arrë moskat
½ filxhan arrë kokosi
1 kokërr vezë

1.Në një tas përzieni të gjithë përbërësit e ngurtë dhe më pas shtoni përbërësit e lëngshëm.
2.I përzieni mirë të gjithë përbërësit e kekut dhe brumin e përgatitur e vendosim në një tavë të lyer me gjalpë.
3.E lemë brumin mënjanë për 5 minuta dhe më pas e vendosni në furrë të piqet në temperaturë 180 gradë C për 25-30 minuta.

Lini një koment