Për të tërhequr lëkurën natyralisht, ju duhet kjo maskë!

Çaji jeshil është i njohur për vetitë e tij të dobishme ndaj lëkurës sonë pasi është i pasur me antioksidantë.

Nga ana tjetër kosi është i pasur me prebiotikë dhe siç na bën mirë ta konsumojnë, ashtu është i dobishëm edhe për lëkurën tonë.

Të dyja bashkë do i japin efekt lifting fytyrës suaj!

Related image

Çfarë ju duhet për këtë maskë?

  • 1 lugë gjelle çaj jeshil pluhur
  • 2 lugë gjelle kos i trashë

Udhëzime:

  • Bashkoni të dy përbërësit në një tas dhe i përzieni mirë.
  • Aplikojeni maskën në fytyrë dhe e lini të veprojë për 20 minuta.
  • Në fund e shpëlani fytyrën me ujë të ftohtë ose të vakët./neps.al 

Lini një koment