Super i shëndetshëm! Smoothie me spinaq dhe grejpfrut

Veshtiresia
E thjeshtë
Gati për:
Koha gatimit
10 minuta
Sugjerohet për:
2
Kalori:
202
3 grejpfrut, të qëruar dhe të prerë
1 filxhan ujë të ftohtë
85 gram spinaq të freskët
6 kube akulli
xhenxhefil i freskët i qëruar
1 lugë çaji fara liri

Kjo është receta më e thjeshtë për të bërë një smoothie të shëndetshëm dhe me shumë vlera ushqyese.

Bashkoni grejpfrutin me ujin, spinaqin, xhenxhefilin, farat e lirit dhe kubat e akullit deri sa të bëhet një masë e njëtrajtshme.

Komento