Qofte peshku nga kuzhinieri Dritan Shehu

Merluc
Parmixhano
Erëza të freskëta

Pasi keni pastruar dhe larë peshkun vendoseni peshkun të ziejë deri sa të zbutet.
Hiqeni nga zierja dhe pastrojeni peshkun mirë nga halat.
Pas kësaj vendoseni mishin në një vend të sheshtë dhe përzijeni me parmixhano të grirë imët dhe erëzat e freskëta.
Pasi është formuar një masë bëjini qoftet në forma rrumbullake dhe vendosini të piqen në tigan për rreth 5 minuta në secilën anë.
Hiqini nga tigani dhe shërbejini.

Lini një koment