Receta e çajit detoks që pastron organizmin dhe rregullon tretjen!

Receta e çajit detoks që pastron organizmin dhe rregullon tretjen!

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Lëngu i limonit është një produkt shumë i mirë për të pastruar organizmin, ndërsa xhinxheri ka veti antiinflamatore. Kjo recetë detoks e çajit në fjalë, do ju ndihmojë të ndiheni më të lehtë...

Ingredientët

  • 2 gota ujë
  • 1 lugë kafe xhinxher
  • 1/2 lëng limoni
  • 1/2 lugë gjelle mjaltë

Udhëzimet

1

Në një enë me ujë zieni xhinxherin për 5 minuta.

2

Sapo të marrë valë hiqeni nga zjarri.

3

E shërbeni në një filxhan dhe i shtoni mjaltin e lëngun e limonit. E trazoni mirë dhe çaji është gati për t'u konsumuar!

Lini një koment