Receta me tërshërë dhe qumësht që do ju furnizojë plot me energji!

Receta me tërshërë dhe qumësht që do ju furnizojë plot me energji!

Persona: 2
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Mos harroni se tërshëra ju mban të ngopur për një kohë të gjatë, ndërsa qumështi shërben si burim energjie. Arat janë burim i omega-3 dhe mjalti ka plot antioksidantë që luftojnë gripin dhe ftohjen.

Ingredientët

  • 3 luge gjellë tërshërë
  • 1 gotë me qumësht të vakët
  • 1 filxhan kafe me arra
  • 1 lugë gjelle mjaltë

Udhëzimet

1

Në një enë ku keni shtuar qumështin e vakët shtoni edhe tërshërën që të zbutet.

2

Tani shtoni arrat dhe në fund mjaltin.

3

Kjo pjatë mund të konsumohet çdo mëngjes apo darkë. Ju bëftë mirë!

Lini një koment