Reduktoni shenjat e akneve në lëkurën tuaj, falë maskës me portokall e qumësht!

Kombinimi i lëkurës së portokallit me qumështin duket se është një zgjidhje e shkëlqyer. Lëkura e portokallit përdoret jo vetëm për të riparuar qelizat e dëmtuara të lëkurës, por edhe për të rregulluar prodhimin e sebumit.

Gjithashtu lëkura e portokallit promovon kolagjenin që trupi ynë prodhon.

Çfarë duhet të bëni? 

  • Përzieni një lugë çaji qumësht dhe një lugë çaj lëkurë portokalli të tharë në formë pluhuri derisa të krijoni një pastë.
  • Aplikojeni në fytyrë dhe lëreni për 10 minuta.
  • Më pas shpëlajeni maskën.

Image result for orange and milk face mask

Ky trajtim duhet bërë dy herë në javë derisa të shihni përmirësimin e gjendjes së lëkurës./neps.al 

Lini një koment