Sugjerojmë:

Rosto derri me lakër brukseli dhe tabasko

1 kg lakër brukseli
1 qepë e vogël e kuqe
2 lugë vaj vegjetal
Kripë, piper
1 lugë gjelle uthull molle
4 copëza pa kocka mish derri
4 lugë çaji mjaltë
1 lugë çaji tabasko
2 lugë mustardë
6 lugë gjelle thërrime buke
2 lugë majdanoz

1.Vendoseni një fletë pjekje në raftin e mesëm të furrës dhe ngroheni furrën në 220 gradë.

2.Hidhni lakër brukseli dhe qepë të kuqe në një tas të madh me 1 lugë vaj vegjetal, 1/2 lugë çaji kripë çaji dhe piper.

3.Përhapeni në fletën e nxehtë të pjekjes në një shtresë të vetm dhe roston dhe lerini të piqet 20-25 minuta.

4.Ndërkohë, hidhni uthull, mjaltë, tabasko dhe një majë kripë në një tas të madh. Lereni menjane.

5.Marinoni roston me kripë dhe piper dhe hidhini mustardë në të dyja anët.

6.Hidhni 1 lugë gjelle majdanoz, një majë kripë dhe pak piper në një pjatë.

7.Nxehni vajin e mbetur të perimeve në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare.

8.Shtoni copat e mishit të derrit dhe gatuajeni deri sa të marrë ngjyrë kafe.

9.Shtoni perimet e pjekura me salcën e përgatitur.

10.Shërbejeni me roston e derrit dhe 1 lugë gjelle majdanoz.

Lini një koment