Salçiçe dhe vezë kaserole për një mëngjes të shëndetshëm

1 kokë brokoli e mesme e copëtuar
1 pako salçiçe
1 gotë djathë chedar i copëtuar
3/4 filxhan pana
10 vezë
2 karafil hudhër të grirë
1/2 lugë kripë
1/4 lugë piper

1.Lyeni me pak vaj një tenxhere.

2.Shtroni gjysmën e brokolit, gjysmën e sallamit dhe gjysmën e djathit në tenxhere.

3.Përsëriteni me brokoli, sallam dhe djathin e mbetur.

4.Në një tas të madh, vendosni vezët, kremin e panës, hudhrën, kripën dhe piperin, derisa të kombinohen mirë. Hidheni sipër përbërësve të shtresuar.

5.Mbulojini dhe gatuajeni derisa tëskuqen në sipërfaqe.

Lini një koment