Sallatë me rrënjë spinaqi dhe limon më e shijshme seç mendoni

Rrënjë spinaqi
Limon
Kripë
Vaj ulliri
Hudhër
Aceto

1.Rrënjët e spinaqit lahen e pastrohen dhe i lini 15 minuta në ujë me sodë.
2.Më pas i kulloni dhe vërini të ziejnë me pak ujë për 10 minuta.
3.Kullojini sërish dhe vendosini në një tas.
4.Hidhuni sipër lëng limoni, kripë dhe pak hudhër të shtypur.
5.Sipër spërkatini me vaj ulliri, aceto si dhe disa copëza limoni!

Lini një koment