Smoothie i së hënës me banane, luleshtrydhe dhe tërshërë

Smoothie i së hënës me banane, luleshtrydhe dhe tërshërë

Persona: 2
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Ingredientët

  • 1 gotë qumësht
  • ½ gotë me kos grek
  • 2 gota me luleshtrydhe të ngrira
  • 1 banane e gjysmë e ngrirë
  • ½ filxhan me tërshërë
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • ½ lugë çaji me ekstrakt vaniljeje

Udhëzimet

1

Bashkoni të gjithë përbërësit në një blender.

2

I përzieni derisa të krijoni një masë kremoze dhe homogjene.

3

Shërbejeni nëpër gota dhe shijojeni menjëherë!

Lini një koment