Supë me pure kungulli për një vakt me shumë pak kalori

Veshtiresia
Mesatare
Gati për:
1 orë
Koha gatimit
15 minuta
Sugjerohet për:
8 persona
Kalori:
115
6 gota lëng pule
1 1/2 lugë çaji kripë
4 gota pure kungulli
1 lugë çaji majdanoz
1 filxhan qepë të grirë
1/2 lugë çaji trumzë e freskët e copëtuar
1 hudhër, të grirë
½ filxhan krem ​​
5 speca

Ngrohni lëngun e pulës lëshoni kripën, kungullin, qepën, trumzën, hudhrën dhe kokrrat e piperit. Më pas mbulojeni me kapak dhe ulni temperaturën dhe ziejini për 30 minuta.

Me anë të blenderit vazhdoni procesin e bluarjes së supës. Ktheni në zjarr përsëri supën dhe ulni nxehtësinë dhe ziejeni për 30 minuta të tjera, të pazbuluara.

Shtoni më pas kremin pana dhe përziejini bashkë. Hidheni në tas supën dhe zbukurojeni me majdanoz të freskët.

Komento