Sugjerojmë:

Super të shijshme, këto brusketa me ton duhet t’i provoni

Ingredientët

  • 4 feta bukë
  • 100 gr ton natyral
  • 1 qepë e kuqe
  • 4 domate të pjekura
  • Ullinj jeshil
  • Vaj ulliri
  • Kripë e piper

Udhëzimet

1

Lani mirë domatet dhe kullojini në ujë të bollshëm. Pritini në kubikë.

2

Prisni qepën në feta të holla dhe shpëlajeni me ujë të ftohtë, në një pjatë copëtoni tonin, shtoni pak vaj, domatet, qepët, pak vaj ulliri, domatet, qepët, disa ullinj të prerë në kubikë, kripë e piper.

3

Piqni fetat e bukës ose kalojini në një tigan, e shtojuni sipër përzierjen me tonin dhe qepët. Shtojuni piper sipas dëshirës.

Leave a Reply