Tërshërë me luleshtrydhe dhe arra që mëngjesi të jetë përfekt

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
10 min
Koha gatimit
5 min
Sugjerohet për:
1 person
Kalori:
113
3/4 filxhan qumësht
1 filxhan arra
1/2 filxhan luleshtrydhe
Kripë

Në një tigan të mesëm mbi nxehtësi të lartë, vendosni qumështin të ziejë.

Shtoni gjysmën e luleshtrydheve dhe kripës, pastaj zvogloni nxehtësinë dhe ziejini derisa të zbuten, 5 minuta.

Hidhni tërshërë në një tas dhe derdhni 1/4 filxhan qumësht.

Sipër hidhni luleshtrydhet dhe arrat dhe shijojeni.

Komento