Ujë detoks me limon dhe mente. Djeg yndyrnat, largon toksinat dhe lufton plakjen!

Ujë detoks me limon dhe mente. Djeg yndyrnat, largon toksinat dhe lufton plakjen!

Persona: 2
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Ky ujë detoks ka gjithashtu aftësinë të ushqejë lëkurën tonë dhe të na japë energji!

Ingredientët

  • 1 litër ujë (disi i ftohtë)
  • 4 gjethe menteje të freskët
  • 1 copë xhinxher
  • 1 limon i prerë në feta rrumbullake

Udhëzimet

1

Në një shishe me 1 litër ujë vendosni fetat e limonit, xhinxherin dhe gjethet e mentes.

2

I vendosni kapakun dhe e lini të qendrojë në frigorifer ose në kuzhinë për 30 minuta.

3

Më pas mund ta shijoni!

Shënime

Xhinxheri nuk zihet!

Lini një koment