Vezë benedikt e shërbyer me bukë të thekur

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
5 min
Koha gatimit
5 min
Sugjerohet për:
2 persona
Kalori:
100
Bukë e thekur
1 lugë uthull
2 vezë
Kripë dhe piper i zi

Mbushni një tenxhere  të vogël me ujë të ftohtë dhe e vini të ziejë.

Shtoni uthull dhe lëreni të ziejë.

Thyejini vezët një nga një dhe hidhni butësisht ujë në zierje.

Lërini të zihen deri sa e bardha e vezës të jetë mpiksur.

Hiqini vezët me lugë me kujdes nga zierja dhe vendosini mbi e thekur.

Para se ti shërbeni çajini vezët në mes dhe shtoni kripë e piper për shije.

Shërbejeni menjëherë!

Komento