Vezë të mbushura me proshutë dhe majonezë

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
10 min
Koha gatimit
15 min
Sugjerohet për:
7 persona
Kalori:
79
7 vezë të ziera mirë
3 lugë e gjysmë gjelle me majonezë
1 lugë gjelle mustardë
1 lugë çaji me uthull mlle
Pak majdanoz i freskët i copëtuar
Kripë, piper të zi
Pak spec të kuq pluhur
2 shirita proshute e prerë në kube të vogla

1.Qëroni vezët e ziera dhe i prisni përgjysmë.

2.Me kujdes u hiqni të verdhat dhe i bashkoni këto të fundit në një tas të madh.

3.Sipër i shtoni majonezën, mustardën, uthullën, kripë, piper dhe specin e kuq pluhur. I përzieni mirë.

4.Mbushni të bardhat e vezëve me masën që përgatitët. Sipër i shtoni pak majdanoz të freskët dhe proshute.

5.Vezët janë gati për t’u shijuar!

Komento