6 arsyet pse duhet të pini një gotë qumësht me shafran para se të flini

Që duhet pirë një gotë qumësht para se të flini, kjo nuk është diçka e re. Por një gotë qumësht me shafran do të ishte diçka akoma më e mirë për organizmin tuaj. Ju po pyesni veten pse, si qysh e tek…

Po ja, merrni 1 gotë qumësht, e ngrohni dhe shtoni ½ lugë kafe shafran pluhur. Konsumojeni 30 minuta ose 1 orë përpara se të flini.

Related image

Ky veprim i thjeshtë do ju shpërblejë me 6 pikat e mëposhtme:

  1. Heq toksinat e dëmshme nga trupi
  2. Sistemi i tretjes qendron i shëndetshëm
  3. Çliroheni  nga gazrat, aciditeti dhe konstipacioni (kapsllëku).
  4. Cilësia e lëkurës përmirësohet
  5. Kockat bëhet më të forta
  6. Do të bëni një gjumë më cilëso/neps.al 

Lini një koment