Kuzhinierët

Kuzhinierët më të mirë shqiptarë, sjellin per lexuesit tanë recetat e tyre më të preferuara!

Më shumë
Postimet e fundit
Të Fundit

Rizoto me qumësht, për të vegjëlit tuaj!

1.Vendosni qumështin të marrë një valë. Shtoni pak kripë. 2.Më pas shtoni orizin dhe e përzieni për disa sekonda. 3.Nga fundi, kur qumështi të jetë përthithur nga orizi, shtoni gjalpin dhe djathin parmixhano. 4.Shërbejeni të ngrohtë këtë recetë dhe...

Më shumë

9 gjërat që vazhdoni t’i bëni gabim përditë

Ndonjëherë njerëzit mendojnë se ata mund ta parashikojnë kur ndihen të rrezikuar. Në fakt nuk ndodh gjithnjë kështu. Jo të gjitha mund t’i mendojmë, sidomos disa veprime që ne bëjmë përditë dhe mendojmë se janë të padëmshme. Ja 9...

Më shumë

Gurabije shtëpie me çokokrem dhe cornflakes

1.Në një enë të thellë i hedhim të gjithë përbërësit dhe i përziejmë deri sa të formohet brumi. Nga glazura formojmë topa të vegjël, dhe i vendosim në tepsi për pjekje. 2.Lërini të piqen deri sa të marrin ngjyrë....

Më shumë

Tavë me bukë të thekur, presh e karota!

1.Parangrohni furrën në 200 gradë celsius. 2.Në një tavë vendosni bukën e thekur të prerë në kubik të vegjël dhe i vendosni për t’i thekur për 5 minuta. 3Grini perimet në copa të vogla, ndërsa erëzat i prisni imët....

Më shumë

Ushqimet më të pasura me yndyrna të shëndetshme

Së bashku me karbohidratet dhe proteinat, yndyrat janë një makronutrient për të cilat trupi ka nevojë për një nivel optimal të funksionimit. Yndyrat janë jetike për shëndetin e njeriut pasi ato ndihmojnë në prodhimin e energjisë, formimin e qelizave,...

Më shumë

Keni provuar kikirikë të zier?

1.Shpëlajini tërësisht kikirikët e papërpunuar në ujë 2.Vendosni ujë, kripë, erëza dhe kikirikët në një enë të madhe dhe lërini të ziejnë. 3.Mbuloni dhe zvogëloni nxehtësinë aq sa të mbajë një vlim të ulët. 4.Lërini të zihen për 2...

Më shumë