Arkiva e etiketave: embelsire

Khanef: Receta e ëmbëlsirës tradicionale nga Lindja e Mesme

1.Përzieni sheqerin, ujin dhe lëngun e limonit së bashku në një tenxhere. Vendoseni në zjarr mesatar dhe lëreni të ziejë, duke e përzier herë pas here derisa sheqeri të tretet. Hiqeni nga zjarri dhe lëreni mënjanë të ftohet plotësisht....

Ëmbëlsirë trëndafil sipas recetës së Lirijes

Si fillim përgatisim brumin me përbëresit për brumin dhe në fund i shtojmë arrat e bluara. E ndajmë brumin në toptha të vegjël dhe i shtrijmë në peta. Pas kësaj petat i bëjmë role dhe i vendosim njëra pas...

Shkurti erdhi. Sfida 28 ditore që duhet të bëni...

Muaji shkurt sapo ka nisur dhe nëse keni ndërmend të bëni një ndryshim me trupin tuaj është momenti i duhur. Stina e verës është më afër dhe së shpejti do të do të na duhet ta ekspozojmë veten pak...