Arkiva e etiketave: fileto pule

Askush nuk mund ta refuzojë një fileto pule me...

Priteni fileton, limonin dhe portokallin në 2 pjesë. Në një tas të vogël shtrydhni limonin dhe portokallin. Skuqni filetot në një tigan me vaj ulliri, kripë dhe piper. Shtoni 1 gotë verë të bardhë, lëngun e limonit dhe portokallit...

Fileto pule e gatuar me miell misri dhe lëng...

1.Marinoni filetot e pulës me kripë dhe piper. 2.I vendosni për t’i skuqur në një tigan me vaj ulliri për 3-4 minuta nga secila anë. 3.Më pas i kaloni filetot në një pjatë ku keni vendosur më parë një...

Fileto pule e mbushur me shparguj dhe kërpudha për...

Ngrohni furrën në 200 gradë C. Brenda vendosni një tavë ku keni shtruar më parë një letër kuzhine. Marinoni filetot e pulës me kripë, piper, hudhër dhe qepë. Vendosni nga një shparguj në secilën fileto dhe rrotullojini. Brenda i...