Arkiva e etiketave: floke

Shpëlani kokën me këtë maskë të thjeshtë dhe skalpi...

Falë antioksidantëve dhe ushqyesve të tij çaji jeshil  qetëson dhe ribalancon një skalp të irrituar. Vaji i mentes është plotësuesi perfekt; ka veti anti-inflamatore dhe ndihmon në qetësimin dhe hidratimin e kokës së thatë. Përbërësit: 1 filxhan çaj jeshil,...

Njihuni me 6 ushqimet që luftojnë rënien e flokëve

Dihidrotestosteroni (DHT) është një hormon i ngjashëm me testosteronin që mendohet se kontribuon në humbjen e flokëve si tek burrat ashtu edhe tek gratë. Trupi juaj shndërron në mënyrë të natyrshme rreth 5% të testosteronit në DHT duke përdorur...

Kjo maskë për flokët jep efekt që ditën e...

Kombinimi i bananes me avokadon jo vetëm që është shumë i shijshëm, por ka një efekt të menjëhershëm në kurimin e flokëve tuaj. Bananet dhe avokadot janë përbërës hidratues dhe shumë ushqyes që mund të zvogëlojnë inflamacion dhe thatësinë...

Flokë të dëmtuar? Asnjë problem nëse keni banane dhe...

Ekspozimi i vazhdueshëm ndaj agjentëve atmosferikë ose përdorimi i produkteve kimike agresive i bën flokët të thatë, pa jetë e të dobët. Në këtë rast, kripërat minerale, vitaminat, proteinat dhe aminoacidet e  bananeve do t’i shpëtonin ato. Do t’u...

3 maska natyrale kundra rënies së flokëve

Për flokë të brishtë që bien menjëherë sapo ‘takojnë’ krehërin,  maskat e bëra vetë mund të jenë një zgjidhje e mirë për t’i forcuar e për të pasur një krehje të qëndrueshme. Por si t’i përgatisim dhe sa shpesh...

Si ta shfrytëzosh majonezën për një maskë fantastike flokësh

Të gjitha ne kemi tipe të ndryshme floku. Gjendja e tyre ndryshon edhe në varësi të shëndetit tonë, apo stinës. Fatmirësisht natyra na jep zgjidhje me disa produkte natyrale për t’i dhënë lamtumirën çdo problemi.  Për shembull a keni...

3 ushqimet që duhet të hani më shpesh për...

Ushqime të pasura dhe vitaminë B dhe E Vitaminat B dhe E janë vitaminat më esenciale për trupin dhe flokët. Jo vetëm që ndihmojnë në rritjen e flokëve të forta dhe të bukura, por gjithashtu rregullojnë prodhimin e vajrave...