Arkiva e etiketave: makarona

Makarona caponata, receta e pastave që duhet t’i shtohet...

Nxehni vajin në një tigan të madh dhe gatuani qepën për 8-10 minuta derisa të fillojë të karamelizohet. Shtoni hudhrën në 2 minutat e fundit të kohës së gatimit. Në një enë hidhni perimet e pjekura, domatet, kaperin dhe...

Makarona me pesto dhe lakër jeshile

Zieni makaronat. Ndërsa makaronat janë duke zierë, hiqni një filxhan ujë makaronash për salcën. Ndërsa makaronat janë duke zierë, shtoni të gjithë përbërësit e pestos në blender. Mos harroni të hiqni rreth 1/4 e gjetheve të lakrës për t’i...

Makarona kremoze të gatuara me proshutë dhe misër

Vini një tenxhere të madhe me ujë të kripur në sobë. Shtoni makaronat dhe gatuajini duke rezervuar 1 gotë ujë gatimi, pastaj kullojini. Ndërsa makaronat gatuhen, ju bëni salcën. Përgatisni proshutën në një tigan të madh derisa të marrë...