Arkiva e etiketave: mengjes

Njihuni me 8 mëngjeset e preferuara të grekëve

Në përgjithësi, grekët nuk kanë një culture të mëngjesit tradicional. Ndërsa drekat dhe darkat u pëlqejnë më shumë, ato janë një kulturë e një diete të bollshme mesdhetare. Por këto ushqime janë ato që grekët hanë në mëngjes: 1.Kos...

Mëngjesi nis shëndetshëm me tërshëre dhe bajame të pjekura...

1.Nxehni  furrën në  180 gardë C. 2.Përzieni të gjithë përbërësit së bashku në një tas të madh. 3.Vendoseni përzierjen në një tavë në furrë, pastaj piqeni për 30-35 minuta. 4.Shërbejeni të ngrohtë me pak qumësht ose kos, mjaltë dhe...

Tost me kos grek, lajthi dhe mjaltë që dita...

1.Në një tas bashkoni copëzat e thërrmuara të lajthisë, vajin e ullirit kripën dhe piperin. 2.Merrni fetën e thekur të bukës, e lyeni me kosin grek që është disi i trashë dhe më pas i shtoni masën me lajthi...

Nga kafja te krepat, ja 10 ushqimet e preferuara...

Si është një mëngjes tipik italian? Italia mund të jetë më e famshme për kontributet e saj në arkitekturë, letërsi, modë dhe dizajn, por kuzhina e tyre është gjithashtu e pakrahasueshme. Kuzhina italiane shpesh perceptohet si elegante dhe luksoze,...

Si të përgatisim mëngjesin “Strata” , specialitetin amerikan

1.Ngroheni furrën në 250 °C dhe lyejeni një tavë pjekje me gjalpë. 2.Në një tigan të madh në nxehtësi mesatare, shtoni sallamin dhe gatuajeni derisa tëmarrë ngjyrë të  artë, rreth 7 minuta. 3.Hiqeni nga nxehtësia dhe lëreni të ftohet....

Shijoni një mëngjes fantastik sot me vezë poshe dhe...

1.Merrni një tigan pak të thellë dhe i shtoni dy gota me ujë. E lini ujin të ziejë mirë, shtoni uthullën e mollës dhe e përzieni mirë. 2.Thyeni vezën sipër ujit dhe e lini të përgatitet për 3-5 minuta....

Mëngjes plot shije me vezë, avokado dhe kos me...

Nxehni gjalpin në një tigan në zjarr mesatar. Thyeni vezët dhe hidhini në tigan. Lërini vezët të skuqen në njërën anë. Marinoni me kripë dhe piper. Vendosni vezët në një pjatë së bashku me spinaqin, domatet dhe avokadon. Vendosni...

Vezë e pjekur në furrë me patate të ëmbël...

Ngrohni furrën në 180 gradë C. Vendosni në një copë letre pergamene pataten e ëmbël në kubikë dhe marinojeni me vajin e ullirit, specin e tymosur dhe trumzën e thatë. Shtoni gjithashtu kripë dhe piper. Bëni dy puse të...