Arkiva e etiketave: mengjes

Pica të shpejta për mëngjes me spinaq, domate e...

1.Parangrohni furrën në 200 gradë celsius. 2.Merrni një tavë me madhësi mesatare dhe shtroni në të një letër pjekjeje. 3.Në një tas me madhësi mesatare kombinoni miellin, pluhurin pjekës, kripën dhe i përzieni mirë. 4.Shtoni kosin dhe i trazoni...

Për mëngjes tërshërë me nutella dhe banane

1.Në një tas shtoni tërshërën, kripën dhe qumështin.2.I lini për 5 minuta në frigorifer.3.Më pas e nxirrni dhe i shtoni më rradhë të gjithë përbërësit e tjerë.4.Mëngjesi juaj është gati. Ruaj Recetën

Gërshet me djathë dhe proshutë për mëngjes

Ngroheni furrën në 180 gradë C.Vini një fletë të madhe pjekje me letër pergamene.Zhvendosni fletën e brumit në fletën e përgatitur të pjekjes.Pritini 10 të çara (në secilën nga anët e gjata) rreth dy të tretat e rrugës, duke...

Një mëngjes plot proteina, i përgatitur me avokado dhe...

1.Vini ujin dhe quinoa së bashku që të ziejnë në një tenxhere. 2.Gatuajini rreth 15 minuta deri sa quinoa të zbutet. 3.Hidhni vaj ulliri në tigan dhe vini vezët për t’i skuqur me kripë dhe pipër. 4.Kombinojini quinoa dhe...

Salçiçe dhe vezë kaserole për një mëngjes të shëndetshëm

1.Lyeni me pak vaj një tenxhere. 2.Shtroni gjysmën e brokolit, gjysmën e sallamit dhe gjysmën e djathit në tenxhere. 3.Përsëriteni me brokoli, sallam dhe djathin e mbetur. 4.Në një tas të madh, vendosni vezët, kremin e panës, hudhrën, kripën...

Keni dëgjuar për mëngjesin Sheepherder? Kjo është receta

1.Në një tigan të madh, gatuani proshutën dhe qepën mbi nxehtësinë mesatare deri sa proshuta të jetë skuqur. 2.Hiqeni proshutën nga tigani dhe shtoni patatet. 3.Gatuajini mbi nxehtësi mesatare rreth 10 minuta. 4.Me anë të një luge krijoni 8...

Donuts të shpejta për një mëngjes si asnjë ditë...

1.Ngroheni furrën në 180 gradë dhe spërkatni mirë me llak pjekje 2 tavat për donuts. 2.Në një enë të madhe, hidhni miellin, sheqerin, pluhurin pjekës, kanellën, arrëmyshkun dhe kripën. 3.Në një tas të vogël, tundni së bashku vezën, qumështin,...