Arkiva e etiketave: patate

Një sallatë e lehtë dhe tepër e shijshme me...

1.Para si gjithash, hiquni lëkurën patateve dhe ziejini në ujë të kripur për 15 minuta. Më pas pritini në feta patatet dhe finokët në copa. 2.Vendosini në një tas dhe hidhuni kripë, vaj ulliri , piper të kuq dhe...

Si të ngrijmë patatet për t’i përdorur më vonë?

Ngrirja është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ruajtur perimet dhe për të shkurtuar mbetjet e ushqimit. Si të ngrijmë patatet? Nëse mund të vendosni një tavë pjekjeje në frigoriferin tuaj, atëherë vendoseni një me një fletë silikoni ose...

Shpejt dhe thjeshtë! Sallatë me patate dhe vezë

Në një tenxhere të madhe me ujë të kripur vendosni patatet e pastruara mirë por duke e lënë lëkurën, dhe gatuajini derisa të shpohen me një pirun, rreth 10 minuta. Kullojeni dhe vendosini në ujë të ftohtë për t’i...

E thjeshtë dhe plot shije: Tavë patatesh në furrë

1.Si fillim lani dhe pastroni mirë patatet tuaja. Më pas në një grirëse ose me një thikë të mrrehtë, filloni t’i prisni ato në feta të holla jo më shumë se 1 cm. 2.Pasi t’i keni prerë të gjithë...

Pure patatesh me hudhër, e thjeshtë dhe plot shije

Ngroheni furrën në 200 °C. Hidhni vaj ulliri sipër hudhrës dhe mbështilleni në fletë metalike. Piqni derisa të marrë ngjyrë të artë dhe të butë, 43 – 45 minuta, pastaj lëreni mënjanë. Ndërkohë, shtoni patate në një tenxhere të...

Patate me djathë në furrë për mëngjes

Ngrohni furrën paraprakisht në 350 gradë. Vendosni 1 gotë djathë. Vendosni pjesën tjetër të përbërësve në një tas të madh dhe përzijeni mirë. Hidhini në tigan dhe piqini për 30 – 35 minuta. Hiqeni nga furra dhe shtoni djathin...

Plot vitamina! Këto janë vlerat ushqyese të patates

Patatet janë një ushqim shumë i zakonshëm në dietat e shumicës së Evropianëve, por mbase nganjëherë kontributi ushqyes i tyre është anashkaluar. Kur zihen ose piqen, patatet janë një ushqim praktikisht pa yndyrë. Lënda ushqyese kryesore që siguron energji...